Czym się kierować przy wyborze doradcy kredytowego?

Z usług doradcy kredytowego nie korzystamy zbyt często, więc gdy trzeba takiego wybrać, to nigdy nie wiadomo, jak się za to zabrać. Jednak istnieje kilka szczegółów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, a wybór przebiegnie o wiele szybciej. O jakich szczegółach mowa? Czym się kierować przy wyborze doradcy kredytowego? Podpowiadamy!

Doświadczenie doradcy kredytowego

Na pewno powinniśmy zacząć od ustalenia, z kim właściwie mamy do czynienia. Jak prezentuje się doświadczenie wybranego przez nas doradcy kredytowego? Czy jest to osoba, która już od pewnego czasu działa na rynku? A może jednak dopiero zaczyna swoją działalność? Wiadomo, że im większe doświadczenie na rynku, tym Doradca kredytowy Szczecin zapewni nam lepsze wsparcie, ale to nas akurat nie powinno dziwić, ponieważ większa wprawa pozwala na dogłębne poznanie nie tylko oferty kredytowej poszczególnych instytucji finansowych, ale również wszystkich stosowanych praktyk. Dzięki temu taki doradca kredytowy jest w stanie zapewnić nam najlepsze wsparcie, a także pomoc przy wyborze odpowiedniego kredytu, a właśnie na tym nam przecież zależy. Dlatego, gdy będziemy wybierali kogoś dla siebie, to sprawdźmy, jakie doświadczenie ma wybrany przez nas doradca kredytowy.

Przeczytaj:  Co to jest Wer Warszawa

Oferta doradcy kredytowego

Nie bez znaczenia pozostaje również to, jak przedstawia się sama oferta doradcy kredytowego. Na co możemy liczyć z jego strony? Jakie produkty bankowe jest w stanie pomóc nam wybrać? Czy jest to ekspert, który doradza tylko przy wyborze konkretnego produktu kredytowego? A może jednak możemy liczyć na wsparcie przy wyborze zarówno kredytu hipotecznego na zakup domu, jak i kredytu gotówkowego na rozkręcenie własnego biznesu lub wyposażenie firmy w odpowiedni sprzęt? Doradca, który jest w stanie zaproponować nam bardzo szeroki zakres usług, zapewni najlepsze wsparcie, więc to właśnie jego usługi powinniśmy brać pod uwagę i warto o tym pamiętać na etapie wyboru. 

Cennik doradcy kredytowego

Choć cennik nigdy nie powinien być naszym głównym kryterium przy wyborze doradcy kredytowego, to jest w stanie ułatwić nam znalezienie kogoś odpowiedniego. Wszystko dlatego, że najlepsi fachowcy z branży uczciwie wyceniają swoje usługi. Jeśli zatem uda nam się trafić na dobrą ofertę, to możemy być pewni, że mamy do czynienia z kimś godnym uwagi.

Przeczytaj:  Doradca kredytowi i kredyt gotówkowy

Opinie innych klientów

Dodatkowo warto też sprawdzić, jaką opinią cieszy się wybrany przez nas doradca kredytowy wśród swoich klientów. Jest to bardzo proste zadanie, zwłaszcza że do swojej dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim miejsca, w których internauci chętnie dzielą się opiniami i doświadczeniami. Cennym źródłem informacji może okazać się dla nas już sama wyszukiwarka internetowa, ale nie tylko. Do swojej dyspozycji mamy też media społecznościowe, tematyczne fora internetowe, czy serwisy branżowe. Co ważne, wcale nie musimy spędzać wielu godzin na zbieraniu informacji. Kilka takich opinii nam wystarczy, by ustalić, czy postawiliśmy na odpowiedniego doradcę kredytowego, czy też nie.

Poznaj inne artykuły: