Perfumy marzeń na Dzień Matki

Zarówno perfumy dla kobiet, jak i zapachy męskie używane są przez ludzkość już od zarania dziejów. Archeolodzy odkryli pojemniki – puzderka do przechowywania i tygielki do wyrabiania masy zapachowej pochodzące z pierwszej bliskowschodniej cywilizacji – Summeru. Podobnie bowiem, jak długą historią upiększania ludzkiego ciała z pomocą ubioru możemy się wykazać, tak i jesteśmy w stanie pochwalić się historią przemysłu perfumiarskiego. Dziś szczęśliwie nie musimy już udawać się do przydomowej manufaktury, lecz otworem przed nami stoi dobra drogeria internetowa i jej zasoby.

Perfumy jako dodatek do stylizacji lub sposób na podkreślenie osobowości i nastroju

Dokładnie nie wiadomo, kiedy perfumy stały się specyfikiem stosowanym jako element uzupełniającym outfit, czyli wystylizowany ubiór, a przestały być wyłącznie elementem mającym odwrócić uwagę od nieprzyjemnego zapachu. Bo trzeba niestety stwierdzić, iż aż do wieku XIX (kiedy to w połowie stulecia wymyślono prysznic, pojawiły się pierwsze ceramiczne toalety i kładziono coraz większy nacisk na codzienną higienę), zwłaszcza w coraz bardziej zatłoczonych miastach, ludzie nie zawsze mieli szansę, by zachowywać czystość ciała i ubioru, zgodną z dzisiejszymi standardami.

Przeczytaj:  Gdzie robić paznokcie hybrydowe?

Niemniej jednak, otaczanie się zapachami było popularne w Europie już pod koniec średniowiecza. Jak zobaczyć możemy na obrazach mistrzów niderlandzkich, także domy, gabinety czy pracownie rzemieślnicze miały swoje „perfumy”. Rolę taką spełniały choćby bukiety ziół powieszone u powały, tuż pod stropem lub swoisty pierwowzór potpourri, czyli fragmenty roślin, z suszonymi kwiatostanami, zakonserwowane w tłuszczu roślinnymi lub zwierzęcym, eksponowane były w mniejszych i szczelnych naczyniach, by zapach marzeń powoli wydostawał się na pomieszczenie mieszkalne.

Na granicy epoki nowożytnej, zwłaszcza Niderlandy, Włochy i Francja pochwalić się mogły przemysłem z branży beauty, z prawdziwego zdarzenia. To tam od około XVII stulecia o najmodniejsze zapachy męskie jak i dla kobiece, niemalże zabijali się przedstawiciele wyższych sfer czy damy dworów. Wtedy też nastąpiła swoista specyfikacja, niuansowanie zapachów, czyli dobieranie ich albo do statusu społecznego zamawiającego, albo do ubioru, pory dnia lub nawet nastroju ów zapach noszącego.

Przeczytaj:  Bluzki i tuniki damskie w panterkę – jak je modnie nosić?

Jeśli perfumy damskie Piotrków na święto mamy, to tylko z nami!

Dziś, by kupić zapachy męskie lub znakomite perfumy damskie, nie trzeba dysponować szlachecką zasobnością dochodów z kilku wsi lub wysyłać służącego z prowincji do zakładu perfumiarskiego w stołecznym Paryżu. Szeroki wachlarz różnych odmian i grup zapachowych oferuje na swych stronach drogeria internetowa Perfumy Marzeń.

U nas każda Pani znajdzie coś dla siebie. Od chłodnych, ale i wyrazistych zapachów niemieckich marek takich jak Joop!, poprzez kobiece perfumy ze słoneczną Italią w tle (Giorgio Armani, Bruno Banani, Gucci) z cytrusową nutą, aż do delikatnych, kwiatowych zapachów z francuskim pierwowzorem, takich jak Chopard, Lacoste.

By zapoznać się z ofertą, przygotowaną specjalnie przed zbliżającym się Dniem Matki, wystarczy wejść na stronę perfumy-marzen.pl i odpowiednio sprofilować swe poszukiwania. Warto poświęcić chwilę czasu, by znaleźć idealne perfumy dla naszej mamy, dobierając je do Jej osobowości lub posiłkując się wiedzą, jakie zapachy do tej pory były jej ulubionymi.